Podle důvěryhodného a dobře obeznámeného zdroje Práva je Neděla podezřelý z toho, že vynášel jména, fotografie a osobní údaje svědků. Členy skupiny, včetně obou bratrů, pozatýkal v červenci a v říjnu Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ).

„Státnímu zastupitelství jsme předali návrh na zahájení trestního stíhání podezřelého pro zneužití pravomoci veřejného činitele,“ potvrdila včera Právu Hana Malá z tiskového odboru ministerstva vnitra. Další podrobnosti z šetření však neuvedla. O případném obvinění sokolovského policisty v nejbližších dnech rozhodne státní zástupkyně.

Informace o svědcích měl předávat spolužákovi

Inspekce se o případu dozvěděla od detektivů z ÚOOZ, kteří lidi kolem podnikatele Milana Zádamského z Karlovarska dlouhodobě sledovali.

Z odposlechů vyšlo najevo, že jim mohl pomáhat některý z policistů. Podezření nakonec padlo na Nedělu. Zdroj Práva řekl, že inspekce ho původně podezřívala z účasti na zločinném spolčení

Zdroj Práva řekl, že inspekce ho původně podezřívala z účasti na zločinném spolčení. Během několikaměsíčního vyšetřování se mu však nepodařilo prokázat, že by věděl o tom, že informace zjišťuje pro někoho z gangu Zádamských.