Mladé ženy popsaly, jak Kulínský přesvědčoval sboristky, aby chodily do sauny nahé, poté je v bazénu údajně pozoroval, některých z nich se údajně také pod různými záminkami dotýkal. "Nenutil nás násilím, ale manipuloval s námi. Byl velká autorita a my ho poslouchaly," řekla jedna ze sboristek.

Ta atmosféru ve sboru označila za nepřetržitý stres. "Kulínský na nás strašně křičel," řekla mladá žena. Ta stejně jako její bývalá kolegyně přiznala, že Kulínský běžně chodil po večerce na pokoje dívek. "Věděly jsme o tom, tak jsme raději dělaly, že spíme," řekla bývalá členka sboru.

Bývalá sboristka: Měla jsem z Kulínského obavy

Další z bývalých sboristek soudu řekla, že sama chodila do sauny zahalená v ručníku. "Kulínský měl několikrát narážky, ať si ho sundám. Já to vydržela, ale mám pocit, že mnoho dívek, kterým Kulínský řekl, ať jsou nahé, tomu nedokázaly odporovat," řekla mladá žena. Ta označila Kulínského za velmi vznětlivého. "Když se rozčílil, dokázal se chovat velmi ošklivě. Měla jsem z něj obavy," řekla bývalá sboristka.

Hradecký soud začal Kulínského případ projednávat 29. října, výslechy bývalých sboristek jsou naplánovány do 13. listopadu. Termín dalšího hlavního líčení soud určí během úterního líčení. V případě prokázání viny hrozí Kulínskému až 12 let vězení.

Krajský soud v Hradci Králové projednával kauzu již loni a letos, přičemž obě jednání se týkala jen dvou nejzávažnějších skutků. Soud Kulínského v obou případech osvobodil. Odvolací pražský vrchní soud ale oba rozsudky zrušil a posledním verdiktem také nařídil spojit všech 49 skutků do jediného líčení.