První oznámení na lékařku ordinující nedaleko novojičínské nemocnice podal pacient ve čtvrtek. "Tehdy se nám bohužel nepodařilo lékařku vypátrat, nevíme, kde byla," uvedl Jiří Klein z novojičínského okresního policejního ředitelství.

Další oznámení, a to od jiné osoby, následovalo v pátek. "To jsme už  byli v její ordinaci úspěšní, ale dechovou i krevní zkoušku na přítomnost alkoholu odmítla. Požádali jsme proto jiného lékaře, aby ji kontaktoval. Ten poté konstatoval, že opravdu jeví znaky podnapilosti," uvedl policista.

Ženě hrozí obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté informovali Českou lékařskou komoru a nyní prověřují výpovědi svědků. "Proto pokud by někdo měl z poslední doby podobné zkušenosti, ať se přihlásí policii," žádá Klein.

Jsou to schválnosti, brání se lékařka

Lékařka odmítla, že by léčila opilá. "Jde o nějaké schválnosti a možná ani ne od pacientů, s těmi vycházím velmi dobře. Bylo to velké překvapení, které mne urazilo," uvedla Vávrová. K dotazu, proč se nepodrobila alespoň dechové zkoušce, lékařka odpověděla: "Kvůli nějakým anonymům nebudu dělat šaškárny. Je to od někoho hrozná podpásovka."

Lékařka přiznala, že na tom není psychicky dobře, a to už od březnové šílené jízdy. "Pořád se čeká na znalecké posudky. I proto nejsem stoprocentně v pořádku. Ale opilá určitě neordinuji," zopakovala.