Kolem sedmé hodiny se do statku přiřítil bezmála stokilometrovou rychlostí řidič ve Fordu Fiesta, který měl v patách vozidlo policejní hlídky. Ta ho pronásledovala už od Nýřan, protože ujížděl v kradeném voze a nereagoval na výzvy k zastavení.

"Když ten chlap ve fordu zjistil, že statkem neprojede dál, prudce se na dvoře otočil a snažil se vyjet zpátky vraty, kterými přijel. Policisté mu zatarasili cestu služební fabií, do které vrazil a přitom se převrátil na bok. Z auta pak sám po asi pětiminutovém zdráhání vylezl a dostal pouta. Bylo to jako v nějakém akčním filmu," řekl Právu na místě jeden ze svědků s tím, že zákrok policistů se mu líbil.

Podle Josefa Aubrechta z Okresního policejního ředitelství Plzeň-sever se jednalo o čtyřiatřicetiletého muže, který je podezřelý z majetkové trestné činnosti. "Vozidlo, které řídil, bylo v noci ukradené v Plzni. Uvnitř policisté našli i další věci pocházející z krádeží," upřesnil Aubrecht s tím, že škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun.