"Dítě bylo v bezvědomí a mělo nedostatečnou dechovou aktivitu. Lékaři mu museli operovat hlavu," uvedla mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Po sérii vyšetření lékaři zjistili například krvácení na očním pozadí, krvácení pod měkké a tvrdé mozkové pleny a pohmožděniny na levém stehně, způsobené tlakem prstů. "Vzhledem k věku dítěte a zdravotnímu stavu bude rozsah dalších případných zranění zjišťován postupně," dodala Bednarčíková.

Dítě je nyní mimo ohrožení života a hospitalizaci lékaři odhadují ještě na dva týdny. Lékaři kvůli podezření na týrání oznámili věc policii, která se případem začala zabývat v úterý. "Dítě je v současné době ve stabilizovaném stavu," řekl bez bližších podrobností mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

Podobný případ nelidsky týraného kojence vyšetřují od minulého týdne také kriminalisté v Bruntále. Zanedbané děvčátko slovenských rodičů ve věku osmi měsíců skončilo v ostravské fakultní nemocnici s krvácením do mozku a popáleninami v obličeji. Z trestného činu týrání svěřené osoby už byli obviněni oba rodiče, kteří se před nedávnem přistěhovali do Krnova. [celá zpráva]

"Případy týraných kojenců jsou zcela výjimečné a to, že se nám sešly hned dva během tak krátké doby, je pouze shoda náhod," dodal mluvčí nemocnice.