"Stalo se to, když jsem vycházela od svého lékaře v Mezibranské ulici. Najednou jsem si všimla auta, na jehož střeše seděl nějaký muž, pravděpodobně policista, který mlátil rukojetí pistole do čelního skla vozu. Podařilo se mu ho rozbít a pak začal střílet," řekla Právu redaktorka tiskové agentury Korzo Monika Serbusová.

"Nevím, jestli se snažil tomu autu prostřelit pneumatiky, ale tím, že auto s ním přitom ujíždělo a on se neměl čeho držet, tak ty rány šly myslím dost vedle," dodala Serbusová.

Ujíždějící vozidlo se podařilo zastavit teprve v Mezibranské ulici, když muži na střeše přišli na pomoc další dva policisté v civilu.

V autě byl zadržen třiatřicetiletý muž let, který je zároveň majitelem vozu značky mitsubishi. Zatím odmítl vypovídat. Policie ho odvezla na vyšetření, zda není pod vlivem alkoholu nebo drog. Za útok na veřejného činitele mu hrozí až tři roky vězení.

Řidič se odmítl nechat zkontrolovat

Podle mluvčího pražských policistů Ladislava Bernáška došlo k incidentu v 15:28 před obchodem KFC v místech, kde na Václavské náměstí ústí Krakovská ulice. "Hlídkující policista si zde všiml podezřelého vozidla Mitsubishi, přijíždějícího od Můstku. Pokusil se ho zkontrolovat, ale řidič do něj najel a pokusil se ujet," sdělil Právu Bernášek.

Podle něj se policistovi naštěstí podařilo vozidla zachytit a jen díky tomu nebyl přejet. "Řidič se pokusil i s policistou, který se držel stěračů, ujet. Ten nejdříve vypálil varovný výstřel do vzduchu a podruhé už mířil přímo do vozu," dodal Bernášek.

Podle mluvčího nebyl během střelby nikdo zraněn a také policista držící se auta utrpěl jen povrchová zranění. "Celou záležitost na místě vyšetřuje výjezdový tým a pracovník oddělení stížností a kontroly," dodal mluvčí.