Právu to potvrdila mluvčí severomoravské policejní správy Soňa Stětínská. "Muž zemřel v úterý po 18 hodině, žena ve středu ráno," řekla.

Tragická událost se stala v úterý ráno poté, co žena vyšla z ordinace onkologického lékaře. Na chodbičce s čekárnou na ni čekal její manžel, který vytáhl pistoli a střelil ji do hlavy a pak sebe do krku. [celá zpráva] S těžkými zraněními je lékaři oba převezli na ARO sousední prostějovské nemocnice. Již v úterý dopoledne byl podle zdrojů Práva jejich stav lékaři označován za kritický.

"Policie dokončí veškeré úkony, které s vyšetřováním případu souvisejí a věc bude zřejmě odložena, protože podezřelý zemřel," sdělila Štětínská. Kriminalisté vedli vyšetřování jako pokus z trestného činu vraždy. "Případ bude odložen, pokud nenastanou jiné okolnosti, které by bylo třeba ověřovat."

Muž napsal dopis na rozloučenou

Policejní mluvčí se rovněž vyjádřila k verzi, s níž se na Právo obrátilo telefonicky několik obyvatel z Prostějova, kteří se v poliklinice v době události v úterý před osmou ráno pohybovali. Ti totiž tvrdili, že střílejícím nebyl muž. Podle jejich údajů měla žena vyjít z ordinace a sama se chtěla pistolí zastřelit. V tom jí měl muž bránit, došlo k výstřelu, který ho zranil a pak teprve žena obrátila zbraň proti sobě.

"Policisté nemají na základě výpovědí svědků a dalších zjištěných skutečností informace o jiném sledu událostí na místě činu, než jak jsme uvedli v původní policejní verzi. Pokud mohou občané k případu poskytnout jakékoli další informace, mohou se obrátit na bezplatnou telefonní linku 158 nebo na kteroukoli policejní služebnu," řekla Štětínská.

Policie také potvrdila existenci několika dopisů na rozloučenou, v nichž muž vysvětluje příbuzným a přátelům pohnutky svého jednání.