Právo o tom informoval ředitel pankrácké věznice Jaroslav Gruber s tím, že věznice přijala soudí příkaz, na základě kterého bude Starka propuštěn.

Podle informací Práva musel složit kauci ve výši osmi miliónů korun. "Jsem velice příjemně překvapený, vyloženě hodně překvapený," řekl Straka po propuštění TV Nova. Tak rychlé vyřízení prý nečekal.

Starka byl za dramatických okolností zadržen loni v polovině listopadu při své cestě autem na silnici mezi Prahou a Příbramí. Na jeho zatčení se podílela speciální zásahová jednotka, vrtulník a příslušníci Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

V kauze bylo kromě Starky a viceprezidenta klubu Vlastimila Spěváka zatčeno dalších šest lidí. Ostatní stíhaní jsou Miroslav Rus, Martin Ondo, Jan Anders, Jan Vicián a Vladimír Milý. Jako osmý byl na Slovensku zatčen Libanonec Tarek Assafa Bechara. Všichni byli obviněni ze zbavení osobní svobody a loupeže.

Únos Krejčířova otce

Českotěšínský podnikatel Lambert Krejčíř zmizel 15. října 2002. Jeho syn tehdy pobýval ve vazbě a měl být za tři dny propuštěn. Podle policie skupina podnikatele unesla a odcizila mu větší množství peněz v hotovosti. Jeho únosem si chtěli vynutit na Radovanovi Krejčířovi, aby uhradil své dluhy.

Lambert Krejčíř ale zřejmě únos zdravotně nevydržel a zemřel na infarkt. Je to však jen vyšetřovací verze, Krejčířovo tělo se dosud nenašlo. Spekuluje se i o tom, že únosci Krejčíře staršího zavraždili.