"Partu zlodějů jsme monitorovali asi půl roku, než jsme je mohli zadržet. Všichni měli čistý trestní rejstřík a pocházejí z Pohořelic a okolí. Při domovních prohlídkách jsme zajistili devět ukradených aut, tři dlouhé střelné zbraně a jednu pistoli ráže devět milimetrů. Čtyři z bandy jsou ve věku od 20 do 30 let a skončili ve vazbě. Posledním je rodinný příslušník jednoho z vazebně stíhaných a toho vyšetřujeme na svobodě," uvedl velitel týmu kriminalistů Pavel Kříž.

"Na co měli pušky, to zatím nevíme, protože se k tomu nevyjádřili, ale podezříváme je i z pytláctví, kterého se podle nás mohli dopustit v Morkovicích a okolí. Taky jsme u nich našli i zamražené maso a zhruba 500 nábojů. Nyní se prověřují jejich zbraně, na které nikdo z nich neměl povolení.  Také se dělají balistické zkoušky ze střel, které se našly v zabitých zvířatech v lesích," doplnil Kříž.

Všichni nyní čelí trestnímu stíhání pro krádeže a nedovolené ozbrojování, za což jim hrozí vězení na dva až osm let. Pokud se ukáže, že aut ukradli víc a škoda bude podstatně vyšší, čeká je i vyšší trest.