Exřediteli České televize a současně bývalému šéfovi Testcomu Dušanu Chmelíčkovi navrhl žalobce dvouletou podmínku s čtyř až pětiletým odkladem. Pro jeho náměstka Víta Novotného chce obžaloba jedno až dvouletý trest s odkladem na tři až čtyři roky. Současně by všichni tři měli dostat pětiletý zákaz činnosti ve funkcích, v nichž se rozhoduje o státních penězích. Obžalovaní svoji vinu popírají.

Rozsudek pravděpodobně ve středu

Firma Testcom servis měla provozovat internetový portál veřejné správy, podle obžaloby však bylo její založení v rozporu se zákonem. Mlynář je obviněn kvůli podpisu smlouvy, kterou Testcom servisu v říjnu 2003 provoz portálu svěřil. Podle státního zástupce přitom jako poslanec, který byl při schvalování příslušného zákona, musel vědět, že existence společnosti Testcom servis je nelegální.

Mlynář již dříve u soudu naznačil, že za anabází s jeho trestním stíháním zřejmě stojí jeho razantní postup při personálním řešení společnosti Testcom. Deset let ji řídil pověřený ředitel Radko Hochman. Mlynář jej odvolal a nahradil Chmelíčkem. Hochman je podle něj vědec a byl špatný manažer.

Mlynář se hájí tím, že při podpisu smlouvy neměl nejmenší pochybnosti o tom, že je vše v pořádku. Nikdo z jeho podřízených jej totiž na žádné problémy neupozornil. O tom, že je vznik společnosti problematický, se údajně dozvěděl až od tehdejšího ministra financí Bohuslava Sobotky. Firmu proto zrušil. Společnost tak existovala asi čtyři měsíce, fakticky fungovala asi dva.