Devětatřicetiletý muž stál v čele větší skupiny, která byla dopadena už začátkem října. Pro zadržení jeho samotného ale policii dosud scházely důkazy. Heroin, který v Ostravě užívá především romská populace, se na Moravu dostával balkánskou cestou.

"Zatím je prokázáno, že obviněný od května loňského roku v Ostravě prodal minimálně 1,7 kilogramu heroinu za celkovou částku nejméně 1,5 miliónu korun," řekl Klézl. Prodával jej především v Ostravě-Přívoze, ale také ve Stodolní ulici.

Své dívce chtěl od závislosti pomoci

Při zatýkání policistům asistoval služební pes, který heroin uschovaný v automobilu okamžitě objevil. "Muž je stíhán jako zvlášť nebezpečný recidivista. Heroin, který byl u něj nalezen, byl vysoce kvalitní," dodal mluvčí policie.

Dealer přitom sám drogy nebral. Policisté zjistili, že se dokonce snažil aktivně závislosti zbavit svou mladou přítelkyni. "Je paradox, že se té dívce snažil pomoci a sám drogu do Ostravy vozil," citovala ČTK zdroj obeznámený s případem. Dealer dokonce založil kapelu, kterou financoval z peněz, vydělaných prodejem narkotik.

Kriminalisté na odhalení dealera pracovali několik měsíců, práci jim ale komplikoval fakt, že se nezdržoval v místě trvalého bydliště a přespával po různých ubytovnách v Ostravě i okolí.