Hlavní obsah
Ministr školství Robert Plaga Foto: Jan Handrejch, Právo

Plaga chce přednostní očkování pro učitele v mateřských školách

Ministr školství Robert Plaga (ANO) bude požadovat úpravu strategie, která určuje pravidla očkování proti koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví v ní opomenulo pracovníky mateřských a speciálních škol, uvedl Plaga na Twitteru.

Ministr školství Robert Plaga Foto: Jan Handrejch, Právo
Plaga chce přednostní očkování pro učitele v mateřských školách

Možnost očkování pro pedagogické pracovníky byla podle něj s ministerstvem zdravotnictví dohodnuta jako jedna z priorit strategie.

Ministerstvo školství tak bude po ministerstvu zdravotnictví požadovat úpravu vakcinační strategie tak, aby byli upřednostňováni pracovníci právě mateřských a speciálních škol.

Očkovací strategii schválila vláda 7. prosince. První verze strategie ale ještě neobsahovala podrobnosti k organizaci očkování. Nynější verze byla dokončena před vánočními svátky. V Česku by podle ní mělo vzniknout 30 center pro očkování proti nemoci covid-19 a zhruba od května mají očkovat i praktičtí lékaři.

Přednostně budou očkováni zdravotníci, hasiči, policisté či vojáci a také lidé z rizikových skupin při nákaze koronavirem jako senioři či chronicky nemocní. Širší veřejnost se bude moci nechat očkovat asi až od března.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků