Hlavní obsah
Roušky v MHD Foto: Novinky

Opatření proti covidu pomohla potlačit sezonní chřipku

Protikoronavirová opatření, jako je nošení roušek a dodržování sociálních odstupů, nepřispěla jen k zastavení nové vlny covidu-19. Podle údajů z Německa, o nichž informoval list The Daily Telegraph, napomohla omezit i výskyt chřipky, zánětu průdušek a zápalu plic.

Roušky v MHD Foto: Novinky
Opatření proti covidu pomohla potlačit sezonní chřipku

„(Opatření) nedokázala předejít druhé vlně covid-19, pomohla však přinejmenším výrazně omezit šíření chřipky a dalších podzimních infekčních onemocnění,“ konstatují autoři studie německé zdravotní pojišťovny AOK Nordost. Podle studie se od září do poloviny listopadu snížil počet lidí, kteří si kvůli chřipce vzali nemocenskou, na polovinu v porovnání s předchozími lety.

Absence v důsledku prudkého zánětu průdušek klesly ještě výrazněji, o více než polovinu. O třetinu méně bylo zápalů plic a gastrointestinálních infekcí. Výraznější pokles onemocnění byl zjištěn ve venkovských oblastech. K omezení nemocnosti mohlo přispět i častější očkování proti chřipce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků