Hlavní obsah
Seniorka Božena Gerychová (93) podstupuje očkování proti koronaviru Foto: Veronika Neprašová, Novinky

Očkování seniorů v ÚVN: Do hodiny hotovo

Stovky seniorů objednaných přes rezervační systém naočkovali od soboty vakcínou proti koronaviru v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) v Praze. I když bylo v neděli odpoledne před ordinacemi celkem rušno, vše šlo poměrně rychle.

Seniorka Božena Gerychová (93) podstupuje očkování proti koronaviru Foto: Veronika Neprašová, Novinky
Očkování seniorů v ÚVN: Do hodiny hotovo

Po příchodu na recepci ÚVN je třeba nejprve vyplnit formulář. Včetně této procedury čekali senioři, kteří měli zarezervovaný termín, na očkování přibližně 15 až 20 minut.

Vakcínu je v ÚVN možné dostat na čtyřech místech. Očkuje se ve třech ordinacích hlavní budovy A a také v prostorách ortopedické ordinace. Dovnitř volají seniory sestry.

„Jak se cítíte, necítíte se unaveně, máte nějakou alergickou reakci,” ověřuje u 93leté seniorky znovu sestřička údaje z vyplněného formuláře.

V ordinaci, kde se očkuje, se zájemce zdrží zhruba dvě minuty, poté je třeba ještě půl hodiny počkat na chodbě pro případ, že by se objevily nějaké komplikace. I když je před ordinacemi poměrně rušno, celá procedura nakonec zabere jen zhruba 50 minut.

Dotazník před očkováním proti koronaviru

Foto: Veronika Neprašová, Novinky

„Injekce zabolela, ale pak už je to v pořádku, takže jedeme domů,” líčí naočkovaná seniorka.

Tu rodina přihlásila už v pátek, kdy byl rezervační systém spuštěn, dopoledne ji zaregistrovali, odpoledne se jim podařilo získat i termín. Na e-mail jim přišly hned oba termíny - vakcína Pfizer se totiž očkuje ve dvou dávkách. Znovu sem seniorka zamíří 7. února.

„Od soboty naočkujeme přes 400 lidí denně,“ říká jedna z přítomných sestřiček. „Lidi jsou rádi, že už to budou mít za sebou,” poznamenává.

Lidé v čekárně v Ústřední vojenské nemocnici v Praze čekají na očkování

Foto: Veronika Neprašová, Novinky

Na očkování proti koronaviru se k nedělnímu ránu registrovalo v celé České republice celkem 143 111 seniorů. Termín dostalo necelých 35 tisíc z nich. V ČR žije zhruba 441 tisíc seniorů ve věku nad 80 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků