Hlavní obsah
 

Lidé kupují v lékárnách domácí testy jako o závod

Kamenné i internetové lékárny čelí v posledních dnech náporu lidí, kteří mají zájem o domácí samotesty na covid. Například v síti Dr.Max se jejich prodeje denně téměř zdvojnásobují.

 
Lidé kupují v lékárnách domácí testy jako o závod

„Za jediný březnový den prodeje překonaly celý leden a každý den se ocitáme v prodejích málem na dvojnásobku předchozího, je to opravdu mimořádné,“ sdělil Právu mluvčí Dr.Max Michal Petrov. Zatímco v lednu se v Dr.Max prodalo 1952 domácích samotestů, jen za první březnové úterý jich bylo 2242.

Na stránkách Dr.Max byly ve čtvrtek odpoledne všechny testy nedostupné. „Průběžně doskladňujeme, a dostupnost se mění dokonce i několikrát během dne. Tak je to u každého, nikdo nemá stoprocentní zásoby pořád,“ dodal Petrov.

Z nosu, úst či krve

Testování na koronavirus probíhá různými způsoby, a to buď výtěrem z nosu, úst, testem z krve, nebo metodou tzv. lízátka. Ceny testů se pohybují kolem 150 až 200 korun, při nákupu většího počtu kusů ceny klesají až ke 100 Kč.

Dr.Max má v nabídce rychlotesty JoysBio, SafeCare a NewGene. „Nově jsme zařadili výtěrové Lepu Medical a lízátkové V-Check,“ dodal Petrov.

Pilulka.cz prodává testy výtěrem z nosu nebo úst a lízátkový V-Check. Ten zařadila do prodeje v druhé polovině února. „Zájem o testy je obrovský. Od chvíle, kdy jsme informovali o jejich zařazení do naší nabídky, jsme je téměř okamžitě vyprodali, jednalo se o několik tisíc kusů,“ sdělila Právu zástupkyně Kateřina Schotliová.

Lízátko vloží testovaný do úst na 90 sekund, pak ho umístí do testovací kazety a výsledek se objeví po 15 minutách. Jeden test vyjde na 190 korun.

Od čtvrtka se prodávají testy i v síti lékáren Benu. Rychlotesty Covid-19 v ceně 250 Kč za kus se provádějí odběrem pár kapek krve. „Je to první domácí test na trhu, který navíc dokáže odhalit, zda máte v těle protilátky a onemocnění jste již prodělali,“ sdělila Právu mluvčí lékáren Benu Alžběta Poršová. Výsledky se lidé dozvědí již po pěti minutách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků