Hlavní obsah
Mrtvé moře. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Izrael se snaží speciálními zónami nastartovat zdecimovanou turistiku

Zavedením speciálních turistických zón se pokouší izraelská vláda nastartovat turistiku, jedno z nejdůležitějších hospodářských odvětví země. Izrael je od 18. září podruhé v tomto roce v přísném lockdownu, který tvrdě dopadá na ekonomiku země, píše agentura DPA.

Mrtvé moře. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Izrael se snaží speciálními zónami nastartovat zdecimovanou turistiku

Izraelská vláda chce v zemi zřídit speciální turistické zóny, kam by spadalo například letovisko Eilat u Rudého moře nebo oblasti u Mrtvého moře, píše DPA. Příslušný návrh zákona už izraelský parlament schválil ve středu večer. V ostatních regionech země zůstanou prozatím hotely a restaurace zavřené.

Do speciálních zón, v nichž budou otevřeny hotely a restaurace, by mohli turisté vstoupit pouze s negativním testem na koronavirus, který nebude starší 72 hodin. Po příjezdu podstoupí rychlý test. Výsledky obou testů budou muset předložit při ubytování. Izraelské ministerstvo zdravotnictví předpokládá, že logistika pro testování bude připravena ve druhé polovině příštího týdne.

Zatím by se opatření mělo týkat domácího cestovního ruchu, nikoli zahraničních turistů. Vstup do země je nyní možný pouze ve výjimečných případech.

Po skončení prázdnin začaly v Izraeli přibývat tisíce nakažených. Tamější vláda podruhé zavedla celostátní lockdown, který začal 18. září. Opaření zabrala, protože z denních přírůstků více než 9000 nakažených jich koncem října bylo několik set. V polovině října kabinet oznámil, že se přísná opatření začínají rozvolňovat, ale že bude postupovat opatrně, aby se zabránilo opětovnému nárůstu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků