Hlavní obsah
 

Ivermektin vyrazil z brněnského skladu do nemocnic po celé republice

Ve tři odpoledne dorazila k centrálnímu skladu nemocniční lékárny Fakultní nemocnice u sv. Anny dodávka. Její řidič poté převzal a naložil pro 35 nemocnic v celé republice lék Ivermektin dodaný z Bulharska. Balení v kontejnerech i krabicích - podle počtu objednaných kusů - pak převezl do skladu se zásobováním v Brně-Komárově.

 
Ivermektin vyrazil z brněnského skladu do nemocnic po celé republice

„Zatím nevím, jestli a kam se ještě dnes lék dostane. Už je poměrně pozdě, ale dá se předpokládat, že do některých cílových nemocnic to může být ještě dnes v noci,“ uvedl řidič z distribuční společnosti Phoenix.

Jak doplnil Martin Šimeček, který léky předával, jde o dvaatřicet zdravotnických zařízení, které si ivermektin objednaly. Největší šanci na rychlé dodání měly samozřejmě brněnské nemocnice, například Nemocnice Milosrdných bratří či nemocnice v Blansku, Boskovicích či Hodoníně. Zásilky však pojedou i do Zlínského kraje a dalších nemocnic třeba v Písku, Českých Budějovicích, České Lípě, Klatovech apod.

„Momentálně jsme vydali z celkových zásob tohoto léku asi čtvrtinu. Tedy zatím nemusíme nikoho omezovat,“ dodala k zásilce mluvčí FNUSA Dana Lipovská.


yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků