Hlavní obsah
Analýza vzorků na onemocnění novým zypem koronaviru. Foto: Agustin Marcarian, Reuters

Česko má čtvrtý případ nákazy koronavirem

V Česku je potvrzen čtvrtý případ nákazy koronavirem. Jde o třiapadesátiletou ženu, která byla v neděli přijata do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Analýza vzorků na onemocnění novým zypem koronaviru. Foto: Agustin Marcarian, Reuters
Česko má čtvrtý případ nákazy koronavirem

Žena byla na dovolené v Alpách a pobývala ve stejném hotelu jako muž z Děčína, u něhož už byla nákaza potvrzena, uvedl pro server iDnes primář infekčního oddělení ústecké nemocnice Pavel Dlouhý.

Vzhledem k tomu je podle něj vesměs známý okruh jejích kontaktů, protože pobývala se stejnými lidmi, jako nakažený muž. Šlo o skupinu lidí, kteří pobývali ve stejném hotelu a trávili spolu čas, řekl v České televizi šéf náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Podle něj není stav ženy vážný.

Nakažená se z Itálie vrátila v pátek, měla horečku, bolesti svalů a zimnici. Nyní je v izolaci. Teoreticky by podle Prymuly mohla zůstat v Ústí nad Labem, možná ale bude převezena do pražské Nemocnice Na Bulovce. Řekl, že by bylo lepší, kdyby se nakažení koncentrovali na jednom místě, nebude třeba tolik personálu.

V Praze jsou v karanténě další tři pacienti. Kromě zmíněného muže z Děčína jde o turistku z USA a profesora České zemědělské univerzity. Všichni mají lehký průběh onemocnění.

Ministerstvo zdravotnictví prověřuje další vzorky lidí, kteří se z Itálie vrátili. Ze skupiny čtyř rodin, z níž jsou dva nakažení, u nikoho dalšího pozitivní test nebyl. Další výsledky budou v úterý ráno. Rodiny pobývaly ve středisku Auronzo di Cadore v oblasti Benátsko. Jde o níže položené středisko v Dolomitech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků