Hlavní obsah
založení účtu online Foto: rb,

Založte si běžný účet online a získejte spořicí účet s úrokem 3 %

Nenávratně pryč jsou doby, kdy musel žadatel o běžný účet do banky. V Raiffeisenbank jej lze nově založit za 10 minut bez nutnosti návštěvy pobočky. Vše je možné zařídit jednoduše a rychle na webových stránkách banky, a to prostřednictvím mobilního telefonu nebo počítače.

založení účtu online Foto: rb,
Založte si běžný účet online a získejte spořicí účet s úrokem 3 %

Zejména v období poznamenaném dopadem pandemie COVID-19 se banka snaží vyjít vstříc novým i stávajícím klientům a umožnit maximální dostupnost svých služeb v online prostředí. Klienti Raiffeisenbank tak již dnes mohou 95 % všech svých běžných bankovních služeb zvládnout plně online bez nutnosti osobního kontaktu.

K nově založenému účtu navíc banka aktuálně zdarma sjednává spořicí účet s úrokovou sazbou 3 % na šest měsíců pro zůstatek do 150 000 Kč, vklady do 500 tisíc banka zhodnocuje sazbou 0,3 %. Po uplynutí 6 měsíců zvýhodněné sazby navíc činí úrok při aktivním využívání účtu 0,6 %, což je i tak více, než nabízí většina ostatních bank.

RB nabízí úrokovou sazbu 3%

Foto: Raiffeisenbank a.s.

K založení účtu online stačí připojení k internetu, mobilní telefon a běžný účet v jiné bance. V žádosti na webových stránkách klient vyplní základní osobní údaje a pomocí telefonu vyfotí občanský průkaz a jeden další doklad – řidičský průkaz nebo pas. Pro ověření totožnosti banka vyžaduje pořízení fotografie klienta tzv. „selfie“ a zaslání 1 koruny z existujícího účtu žadatele u jiné banky.

založte si běžný účet online

Foto: Raiffeisenbank a.s.

Aktuálně si touto cestou mohou založit běžný účet občané České republiky starší 18 let, a to konkrétně Chytrý a Aktivní účet pro fyzické osoby. Na dalším rozvoji intenzivně pracujeme a v blízké budoucnosti bychom chtěli rozšířit možnost založení účtu online i na malé a střední podnikatele,” říká Petr Šíma, manažer digitálních prodejů v Raiffeisenbank.

založte si běžný účet online

Foto: Raiffeisenbank a.s.

Žádost lze pohodlně a jednoduše vyřídit na mobilním telefonu i na počítači. Na počátku roku 2021 plánuje banka umožnit zřízení běžného účtu pro fyzické osoby také prostřednictvím aplikace Mobilní eKonto.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků