Hlavní obsah
ESET software

Rychlejší instalace a lepší bezpečnostní report. ESET představil novou verzi antiviru

Nejnovější verze ESET bezpečnostních produktů pro domácnosti poskytuje lepší ochranu, rychlejší instalaci a nový personalizovaný bezpečnostní report.

ESET software
Rychlejší instalace a lepší bezpečnostní report. ESET představil novou verzi antiviru

Podzim je tradičním termínem, kdy ESET uvádí na trh nové verze bezpečnostních produktů pro domácnosti. Ne jinak je tomu i letos, kdy byly inovovány ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security a ESET Smart Security Premium. Jaké nejzásadnější změny od nich můžete očekávat? Nová verze produktů pro domácnosti nabízí robustní vícevrstvou ochranu, vylepšenou ochranu chytrých zařízení a nový bezpečnostní report.

Počet připojených zařízení stoupá

Předpokládá se, že do roku 2025 bude po celém světě více než 75 miliard zařízení připojených k internetu – od chytrých domácích přístrojů až po elektronické zdravotnické vychytávky – což představuje velkou potenciální hrozbu pro celý kybernetický svět. S rostoucím počtem připojených zařízení, jež používáme v každodenním životě, se zvyšuje i objem sdílených osobních a citlivých dat, a rovněž narůstá počet vstupních bodů v síti.

„Právě tento nárůst počtu zařízení využívají hackeři ve svůj prospěch a uživatelé si proto nemohou dovolit zanedbávat bezpečnostní opatření. Vylepšení ochrany IoT prostřednictvím monitorování domácí sítě do našeho produktu pro domácí uživatele znamená, že se naši zákazníci mohou cítit bezpečně s vědomím, že jejich internetová zařízení a domácí routery, ke kterým se připojují, jsou řádně zabezpečeny,“ říká Matej Krištofík, produktový manažer společnosti ESET.

Co připravil ESET pro letošní rok?

Stejně jako v minulých letech si mohou uživatelé vybrat z více produktů společnosti ESET. ESET NOD32 Antivirus slouží pro základní ochranu počítače, ESET Internet Security obsahuje kromě základní ochrany proti malwaru i další bezpečnostní vrstvy a ESET Smart Security Premium je určen pro uživatele, kteří hledají ty nejlepší funkcionality a nejpokročilejší ochranu. Zahrnuje technologie, jakými je například správce hesel či šifrování.

Desítky let zkušeností a kontinuálního využívání strojového učení vedlo k tomu, že všechny produkty společnosti ESET lze využívat bez viditelného vlivu na výkon chráněného zařízení.
Základní nabídka poskytuje uživatelům komfortní a maximálně spolehlivou ochranu bez dopadu na běh operačního systému nebo narušení pohodlí uživatelů. Díky podpoře čtečky obrazovky JAWS a NVDA je možné produkt ovládat pouze klávesnicí, což ocení především uživatelé se zrakovým postižením.

ESET software

Jaké jsou nejzásadnější novinky v letošní verzi produktů společnosti ESET pro domácnosti?

Bezpečnostní report – poskytuje uživatelům přehled o tom, co spuštěná ochrana ESET aktivně detekovala, blokovala a potlačila na pozadí. Během reportingu nejsou chráněné počítače nijak ovlivněny na výkonu. Uživatelé si mohou vybrat jednu z pěti přednastavených položek a získat přehled o dalších funkcích, jako jsou například šifrování dat, správce hesel, ochrana proti krádeži nebo rodičovská kontrola.

Vylepšená instalace – dle nastavení daného zařízení lze dobu instalace bezpečnostního softwaru zkrátit až o 40 %.

Monitorování připojení v domácnosti – nejnovější bezpečnostní řešení od společnosti ESET umožňuje uživatelům testovat zranitelná místa chytrých zařízení připojených k routeru, jimiž mohou být například slabá hesla, a následně navrhuje možné opravy. Umožňuje také uživatelům najít chyby v zabezpečení portů, známé chyby zabezpečení firmwaru, nebo výchozí hesla routerů.

Soulad s GDPR – všechny produkty společnosti ESET jsou v souladu s GDPR.

Nejnovější bezpečnostní řešení společnosti ESET pro domácnosti jsou k dispozici od 23. října na webu www.eset.cz a prostřednictvím sítě obchodních partnerů společnosti ESET.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků