Hlavní obsah

Češi patří mezi největší milovníky domácího koupání v Evropě. Velkou zálibu si našli v cenově dostupných a přitom velmi kvalitních nadzemních bazénech. Jedním z nejoblíbenějších typů jsou bazény Orlando.

Praktické nadzemní bazény Orlando

Jsou vyrobeny z vysoce kvalitního ocelového plechu, který má povrch opatřen galvanizací. Konstrukce je pevnější, odolnější a také dovoluje více využít celou plochu napuštěného bazénu, než je možné například u nenáročných nafukovacích bazénů Tampa. Přitom ale má všechny výhody jednoduchých nadzemních bazénů – má snadnou montáž a zároveň je bazén Orlando dobře skladný. Je možné koupit jej prostřednictvím e-shopu Marimex a nechat si dovézt až domů.

Navštivte akční stránku nadzemní bazény v akci. Slevy bazénů až o 40%.

„Bazény Orlando prodáváme s kartušovou nebo pískovou filtrací, k dispozici jsou také ve třech velikostních variantách. Nejmenší mají průměr dva metry, největší čtyři a půl. Voda může dosahovat hloubky až 1,1 metru,“ říká Lukáš Petr ze společnosti Marimex.

Výhodou bazénů Orlando je i promyšlená konstrukce. Bazén totiž tvoří několik samostatných kusů, kromě kovových stěn i měkká PVC fólie. Je tedy snadné v případě drobného poškození vyměnit jednu část bazénu, zákazník nemusí kupovat celý bazén nový. „Naši obchodníci poškozené díly bazénu vyměňují velmi ochotně. Pro zákazníky je to nejen cenově výhodné, ale také výrazně pohodlnější. Kvůli protržené fólii totiž nemusí znovu stavět celý bazén. Jen natáhnou novou fólii, případně vymění jiné komponenty,“ vysvětluje Petr. Fólii je také možné opravit lepením.

Konstrukci bazénu chrání antikorozní nátěr, fólie je mrazuvzdorná. Díky tomu je možné bazén Orlando nechat na zahradě i mimo koupací sezonu. Nemusíte ho uklízet nikam, kde by zabíral místo a překážel. Postup pro zazimování bazénu Orlando je velmi jednoduchý, každý ho zvládne rychle a zároveň bude v příští sezoně moci o to dřív znovu začít s koupáním.

I v případě bazénů Orlando platí, že díky vhodným doplňkům a dalšímu vybavení může být vaše domácí koupání příjemnější a koupací sezona delší. Základem důležitého příslušenství k nadzemním bazénům je gumotextilní fólie, která nedovolí, aby prorůstaly rostliny dnem bazénu. Naopak fólie pro zakrytí bazénu pomáhá udržet vodu v bazénu čistou, protože brání napadání listí, prachu a dalších nečistot do vody.

Solární fólie pak může částečně snížit náklady na ohřev vody, protože částečně ohřívá vodu v bazénu Orlando v okamžicích, kdy se uvnitř nikdo nekoupe, zároveň brání unikání tepla z bazénu v noci nebo za chladnějšího počasí. Doplníte-li bazén Orlando s pískovou filtrací solárním programem Ekosun, vodu v bazénu můžete ohřívat doslova zadarmo až o 6 °C.

Více na: Marimex.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků