Hlavní obsah
Povrch PIEDRA

Mramorový koberec v interiéru vytvoří krásný povrch, finální vzhled a údržbu můžeme ale řešit různě

Dá se říci, že mramorový kamenný koberec z přírodních mramorových oblázků je novinka na trhu, a proto řadě z nás nic neříká. Také není moc známé, jak se udržuje, jak vypadá povrch, zda nepropouští vodu a zda lze aplikovat na stávající původní podlahu.

Povrch PIEDRA
Mramorový koberec v interiéru vytvoří krásný povrch, finální vzhled a údržbu můžeme ale řešit různě

Mramorový kamenný koberec pro interiér je směsí jemných oblých přírodních mramorových oblázků a speciálního pojiva. S nadsázkou by se dalo dokonce říci, že na trhu není žádný jiný takto univerzální finální povrch. Zvláště je mramorový koberec PIEDRA nenahraditelný při renovaci starých ploch, jako jsou staré dlažby, betony, různé dřevěné desky a na druhou stranu lze z povrchu PIEDRA udělat nádherné nově vzniklé plochy aplikované na beton či anhydrit, které vytvoří luxusní podlahy.

Mramorový koberec, který je též označován jako kamenný koberec PIEDRA, možná již znáte z venkovních aplikací a mohly jste se s ním setkat na různých místech, jako jsou cesty, chodníky, okolo bazénu či na terasách v cenách již od 275 Kč za 1 m2

Cena za 1 m2 kvalitního vodě nepropustného mramorového koberce pro interiér je od 450 Kč vč. DPH. Aplikace je možná do kuchyně, chodby, haly, koupelny, pokojů či na schody, obzvláště vhodné je užití v zimní zahradě nebo u vnitřního bazénu či do garáže.

Mramorový koberec PIEDRA je velice příjemný na bosou chůzi a to nejen díky jemným drobným oblázkům ve velikosti 2-4mm, ale také díky příjemné pocitové teplotě.

Samotná montáž je poměrně snadná a rychlá, zvládne jí i zručný laik. Případně je řada specializovaných montážních firem, které za rozumnou cenu instalaci bez problému provedou přímo na místě.

Vnitřní aplikace mramorového koberce je vodě nepropustné a může být aplikována prakticky všude v interiéru a to nejen v domácnosti ale i v komerčních prostorách s vysokou zátěží.

Na první pohled by se zdálo, že povrch bude studený, ale právě díky tomu, že oblázky jsou obaleny a pojeny speciální zdravotně nezávadnou pryskyřicí, je na dotek příjemný a teplý.

Při výběru mramorového kamenného koberce je ovšem nutné si dávat pozor na několik faktorů, které ovlivňují zcela zásadně jeho kvalitu a trvanlivost. Z tohoto důvodu firma PIEDRA zavedla jako první na trhu standard kvality.

Další výhodou také je, že lze mramorový koberec aplikovat na podlahu s vytápěním. Tento povrch je také velice pevný a to mnoho násobně víckrát než třeba beton, nemusíte mít tedy obavu, že by se znehodnotil i při hrubším zacházení.

Nejvíce používaná je varianta povrchu s uzavřením mezer póru mezi jednotlivými oblázky tzv. průhledným plničem póru, díky čemuž vznikne zcela ucelený ale zároveň přírodní povrch, který má pouze jemně oblé výstupky, jinak je povrh zcela hladký.

Důležité faktory kvalitního mramorového koberce jsou:

• kvalita kameniva, které musí být prané, čisté a sušené. Kamenivo pro interiér je doporučené ve frakci (velikosti oblázků) 1-4, 2-4, 2-5 nebo 3-6 mm. Velikosti oblázků značí vždy nejmenší a největší rozměr jednoho zrna oblázků. Větší frakce kameniva např. 4-7 mm již není pro interiér vhodná.

• kvalita pojiva, které musí být speciálně vyvinuté na vnitřní povrch mramorového koberce. V případě, že by se použilo pojivo, které není přímo pro mramorové koberce, nastává hned několik problémů. Například může se stát, že bude docházet k UV reakci tedy, že povrch velice rychle žloutne a stárne. Dále může nastat uvolňování oblázků, tedy narušení celkové pevnosti povrchu.

poměr dodávaného pojiva a kameniva na 1 m2. Při nákupu se nenechte zlákat pouze cenou za m2, ale vždy je nutné žádat a porovnat aplikovanou tloušťku povrchu, která musí být u interiéru minimálně 0,6 cm a cenu za balení, které je nejčastěji baleno po 25 kg mramorových oblázků frakce 2-4 mm a k tomu 2,86 kg speciálního pojiva.

Další používanou variantou, je otevřený oblázkový povrch, který je sice vodě nepropustný, ale je více přírodní, při běžném pohledu totiž vypadá jako uhlazené oblázky, které sami o sobě drží při sobě.

Mramorový koberec je s pohledu údržby totožný jako u klasické dlažby, tedy buď stačí povrch zamést, nebo vytřít případně vysát.

Tip:

Pokud uvažujete o mramorovém koberci, můžete si nezávazně poptat u firmy PIEDRA cenovou nabídku a rychle lze porovnat jak jiné prodejce, tak i jiné klasické materiály jako třeba dlažba, koberec, beton, lino či lamino, které se běžně doposud užívají. Navíc můžete teď obdržet akční cenu při objednání povrchu PIEDRA včetně práce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Výběr článků