Hlavní obsah
AREKO spol s r.o.

Protože se lidský organismus musí stále obnovovat, aby si jednotlivé tkáně uchovaly svou vitální aktivitu, musí být ve stravě obsažen dostatek látek, ze kterých si tělo může vytvořit potřebné látky k obnově a podpoře aktivity vlastních tkání.

AREKO spol s r.o.
Když chcete zlepšit svůj stav

Při zvýšené potřebě ochrany tkání a hlavně buněčných membrán, které obsahují fosfolipidy, je třeba takové látky dodávat i ve formě vhodných doplňků stravy.

 

Příbalový leták obsahující základní informace o užívání. Prosím čtěte pozorně.

O V O S A N ®

doplněk stravy s biologicky aktivními fosfolipidy

Složení

Jedlý slunečnicový olej, vaječný extrakt s biologicky aktivními fosfolipidy, jedlá želatina, glycerol, voda.

Účinnou složkou OVOSANu jsou Biologicky Aktivní Fosfolipidy BAF®.

Použití:

Přípravek OVOSAN je suspenzí biologicky aktivních fosfolipidů BAF®.

Fosfolipidy obecně představují skupinu látek obsahujících glycerol, mastné kyseliny a kyselinu fosforečnou. V těle (organismu) zastávají řadu významných funkcí. Jsou nezbytnou složkou živočišných i rostlinných organismů, kde jsou jednak přítomny jako součást buněčných a vnitrobuněčných membrán, jednak jako součást lipoproteinů. Velký význam mají v nervových tkáních, hlavně v mozku.1)

Fosfolipidy BAF® jsou obsaženy v buněčných membránách, ve svalech, srdci, ledvinách, plicích, nervovém systému a v krevním řečišti. 2)

1)  Velíšek J., Hajšlová J.: Chemie potravin, 3. vydání, OSSIS, Havlíčkův Brod, 2009

2) strana 18, tab. 1: Distribuce radioaktivity 14C-PNAE(s) a 14C-značených metabolitů v orgánech myší po opakovaných i.v. injekcích 14C-PNAE(s) myších BSF1 nesoucích sarkom Mc11.

Kára J.: Ether fosfolipid PNAE proti nádorovým buňkám: Prevence a terapie metastáz, třetí upravené vydání, květen 2004.

Dávkování lze konzultovat s lékařem-onkologem na bezplatné telefonické lince OVOSAN 800 201 207, nebo je možné si dohodnout osobní konzultaci a péči u MUDr. P. Bednarčíka, CSc. na bezplatné telefonické lince OVOSAN 800 201 210.


yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků