Hlavní obsah
Med je všestranný zázrak, víte o něm skutečně vše? Foto: MEDOKOMERC s.r.o.

Co jste nevěděli o medu a včelách?

Med je jedním z největších darů přírody. Všichni si ho dáváme do čaje, když jsme nachlazení. Nicméně věděli jste, že slouží i ke zkrášlení?

Med je všestranný zázrak, víte o něm skutečně vše? Foto: MEDOKOMERC s.r.o.
Co jste nevěděli o medu a včelách?

Díky Bohu za včelařské nadšence, díky kterým máme po ruce lahodný med. A navíc tak všestranný. Vedle čaje si život můžete osladit při medové masáži, koupeli, a dokonce ho použít k zábalu vlasů! Med ale dokáže ještě mnohem víc.

ČESKÝ MED

Pokud dáváte přednost medům od českých včelařů, sáhněte po těch s tou nejvyšší kvalitou od značky Medokomerc. Vybrat si můžete ze čtyř druhů – květového lučního, květového lesního, medovicového smrkového a pastovaného. Věděli jste, že pilné české včelky se při jeho sběru létají přes 23 km/h a křídly mávnou 180x za vteřinu?

MED LUČNÍ

Výborný je také Med luční, který včely nasbíraly na loukách plných voňavých květin. A dost se u toho nadřely. K nasbírání 0,5 kg medu pracuje zhruba 556 včel celý svůj život. Ten trvá pouhých 6 týdnů. Dělnice při sběru nalétají více jak 57 000 km, což je docela fuška!

Ilustrační fotografie

Foto: MEDOKOMERC s.r.o.

MED LESNÍ

Med lesní je směsí medovicového a lučního a tak má to nejlepší z obojího. Květový med ocení lidé mladí a aktivní, protože jeho hlavní složkou jsou jednodruhové cukry, které při výdeji energie poskytují tělu pohotovou energii. Medovicový med je pak skvělý pro starší, zásobuje totiž tělo minerály, které jsou ve zvýšené míře právě v medovicovém medu.

MED LIPOVÝ

Lipový med totiž slouží jako lék při nachlazeních a rýmách. Obsahuje totiž silice, které urychlují léčbu a uvolňují sliznice. Věděli jste ale, že se dá použít také jako antibiotický obklad na otevřené rány? Díky svému složení totiž zahubí všechny mikroby!

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Výběr článků