Pletiva jsou stále nejvyužívanější formou oplocení. Je to dáno nejen jejich cenou, ale i jednoduchostí montáže. Klasické čtyřhranné pletivo má v dnešní době silnou konkurenci v podobě svařovaného pletiva. To se svým vzhledem i vlastnostmi skvěle hodí pro oplocení rodinného domu, průmyslových areálů, ale i dětských hřišť a parků.

 Svařované pletivo instalované na zídce jako oplocení rodinného domu.

Svařované pletivo instalované na zídce jako oplocení rodinného domu.

Výhody svařovaného pletiva

Svařované pletivo se vyznačuje mnohem vyšší pevností než klasické čtyřhranné pletivo, neboť je bodově svařované v každém spoji drátů. Je tím pádem také samonosné a při montáži nejsou třeba žádné napínací dráty ani ráčny, se kterými se často bojuje u montáže klasického pletiva. Vzhledem k jednoduchosti a rychlosti montáže a tomu, že není třeba tolik příslušenství (napínací dráty a ráčny), není plot ze svařovaného pletiva ani výrazně dražší než oplocení klasickým pletivem. Svařované pletivo je díky technologii výroby i poměrně bezpečné. Další výhodou svařovaného pletiva je vzhled a jeho neokoukanost

 Detail montáže svařovaného pletiva na sloupek pomocí příchytky.

Detail montáže svařovaného pletiva na sloupek pomocí příchytky.

Svařované pletivo a psi

Díky výše vyjmenovaným vlastnostem - bodově svařované, pevné, samonosné - se svařované pletivo vyznačuje i značnou odolností vůči útokům čtyřnohých mazlíčků, kteří si s klasickým pletivem umí snadno poradit. Svařované pletivo pes nepokroutí a nerozplete, nebo to nebude mít alespoň vůbec jednoduché. Zkombinujete-li svařované pletivo s podhrabovou deskou, pes ani nemá možnost se podhrabat.

 Antracitové svařované pletivo s podhrabovými deskami.

Antracitové svařované pletivo s podhrabovými deskami.

Pokud tedy chcete pletivo s přidanou hodnotou, svařované pletivo je skvělou volbou.