Právě práce rukama je jednou z favorizovaných činností Čechů, která jim pomáhá takzvaně „vypnout“. Soustředění, pocit, že vám něco vzniká přímo pod rukama, a následný pohled na hotový výrobek se dá v rámci psychiky přirovnat například k několika hodinám jízdy na horském kole. Vědomí, že ve dnešní uspěchané době za sebou necháváte viditelný výsledek, totiž vyvolává podobný pocit „odměny“, jako je třeba pivo s kamarády po práci.

Klasické kutilství je navíc jedním z fenoménů, který v české společnosti přetrvává a který je obecně vnímán spíše jako příjemný koníček než povinnost. Není divu, že k němu inklinuje stále více mužů, kteří se jinak s manuální prací nesetkávají.

Podle posledních průzkumů tráví průměrný kutil ve své dílně až 35 hodin měsíčně. Proto není divu, že o vzhled svého „království“ nadmíru pečuje. Jestli vás zajímá, jak to v dílnách českých kutilů vypadá, podívejte se na www.dilnaroku.cz nebo se rovnou staňte součástí největší kutilské galerie a pochlubte se svou vlastní dílnou. Stačí, když do 15. října nahrajete fotografie nebo video, a pokud se vaše dílna zalíbí porotě, můžete získat zajímavé ceny.