Včera jsem se ale vrátil od doktora. Zakázal mi čtrnáct dní hrát. Možná to znáte taky – prostředníček tuhej jak tejden starej rohlík. Ani se nehne. A bolí. Klepe se mi ruka. Prášky, mazání. A pruda. Domů jsem šel smířený s tou šílenou přednáškou, co mě čeká. Budou na koni. Já ti to říkala, jakobych slyšel matku. No, překvapila mě. Sedla si na postel, koukala na mě a pak vytáhla balíček.

Prý, když vydržím nehrát tři neděle, bude to moje. Rozbalil jsem to a koukal jak komik. Naprosto vymazlená, vážně vychytaná optická herní myš. Hornet YMS 3009. Formule. Naprosto ergonomická, má dokonce multi-fire klikátko. Super design. Devět programovacích tlačítek! Je dokonale proměnná, všechno se dá nastavit – rychlost dvojkliku, rolování, ukazatele… Dokonce se dá měnit její váha. Pozlacený USB konektor. Akcelerace 30G. Koukal jsem na mámu jako ve snu. Jak přišla na značku Yenkee?

Přiznala, že mi prošla věci a zjistila, že už od nich mám pouzdro na tablet, repráky k notebooku, držák na mobilbatoh.

A že když zjistila, že je to česká značka, která dodává špičkový zahraniční příslušenství, tak jí to imponovalo. Mně to imponuje taky. Jsou fajn. A matka taky.