... všechny hotely se totiž můžou přetrhnout, aby právě tyhle zákazníky na prodloužený víkend „urvaly“ pro sebe. A vytahují ty nejtěžší zbraně – slevy, masáže zdarma i zázemí pro malé děti.

Velikonoce jsou i svátky jara. Načerpejte novou energii během velikonočního pobytu.

Velikonoce v Česku slaví více než 75 % lidí. Hned po Vánocích jde tak o druhý nejmasovější svátek. Nemusí se ale jednat o povinné pomlázky, vejce a panáky – prodloužený velikonoční víkend je ideální příležitostí na načerpání sil. A svou nabídkou na to samozřejmě reagují i hoteliéři a provozovatelé penzionů.

O velikonočním prodlouženém víkendu chtějí být Češi nejčastěji s rodinou. A návštěvy příbuzenstva nebo rodinné sešlosti dnes v mnoha případech střídají kratší rodinné víkendové dovolené  – v hotelech na Šumavě, v Krkonoších, ale i Vysočině.  Často také v hotelech s wellness zázemím, kde se o odbourání jarní únavy a zimních chmur postarají během prodlouženého víkendu odborníci na slovo vzatí.

Malé děti do hotelu? V pohodě!

Zatímco dříve byla podobná dovolená s menšími dětmi utopií a personál se při pohledu na malé hosty často neubránil nepříjemným pohledům, dnes není problém vzít s sebou i malé děti. I v Česku se totiž pomalu zabydlují hotely s certifikací baby friendly, takže zatímco rodiče relaxují na masáži, v sauně, bazénu nebo ve vířivce, o děti se postarají v dětském koutku. O velikonočním víkendu třeba i tematicky. Hotely k této příležitosti nabízejí dětské dílničky na zdobení kraslic, nebo pletení pomlázky. Při výběru hotelu si však dejte záležet a předem si podporu programu baby friendly prověřte. Ne všude totiž pochodíte.

Součástí velikonočních pobytů je i speciální velikonoční menu

Součástí velikonočních pobytů je i speciální velikonoční menu.

Velikonoční mazanec a beránek v hotelu

Pokud by vám bylo líto, že přijdete o klasické velikonoční dobroty, nezoufejte – v řadě hotelů se o Velikonocích podává speciální velikonoční menu. Někde pojaté ve staročeském duchu s tradičním beránkem, mazancem, nádivkou, jidášky nebo jehněčím masem, jinde zabalené do moderního hávu. Na baru vám potom připraví speciální velikonoční drinky. Výjimkou nejsou ani slavnostní večeře.
Pokud byste toto rádi, prostudujte při výběru hotelu webové stránky, kde o svých kulinářských akcích s předstihem informují.

V hotelu se můžete během velikonočního pobytu naučit zdobit vajíčka…

V hotelu se můžete během velikonočního pobytu naučit zdobit vajíčka…

V době, kdy internetu vládnou slevové portály, se i hoteliéři snaží nalákat na své akce co nejvíc zákazníků. Předhánějí se tak v tom, kdo k pobytu nabídne zajímavější služby zdarma. K bezchybnému servisu tak přibalují další bonusy. O Velikonocích speciální dílny, hledání kraslic pro děti i dospělé, ukázky tradičních řemesel, velikonoční staročeské trhy a na pokoje drobné dárky „od velikonočního zajíčka“.

Místo pomlázky vířivka a masáž

Tím nejčastějším spojením je pobyt v příjemném hotelu spolu s wellness procedurami. Takováto kombinace patří také dlouhodobě k těm nejoblíbenějším. Prodloužený velikonoční víkend je tak ideální i pro nabrání sil, nalití nové energie do žil a nový start po zimě. V cenách pobytů bývají obvykle zahrnuté volné vstupy do sauny, vířivky, fitness centra, někteří hoteliéři navrch zdarma přidají i některou z wellness procedur. Na jaře tematicky například koupel v oslím mléce nebo aroma masáž. Opět nejdřív ale vyberte správný nebo prověřený hotel.

… i to, jak se plete pomlázka

… i to, jak se plete pomlázka.

Jestli vás ale nebaví jen tak se válet ve vířivce, pak se můžete během pobytu přiučit něco o svém zdraví – v některých hotelech je hostů, zdarma k dispozici i odborník na wellness  a zdravý životní styl. Ten umí na základě rozhovoru poradit, které procedury jsou vhodné a které byste si naopak měli odpustit, jaký typ masáže odbourá stres a který vlije energii do žil. Zajet se dá na víkendový „minipobyt“ i do některých českých lázní. Nabízí se západočeské Mariánské Lázně. Kratší víkendové pobyty ale nabízejí i hotely v Luhačovicích.