Hlavní obsah

Žízeň naučí i zvíře, jak si koupit pití

Ačkoli videí s neuvěřitelnými kousky zvířat je plný internet, stále nás některé jejich dovednosti překvapují a baví. Například, když nervózní žíznivá opička ovládá nápojový automat.

Žízeň naučí i zvíře, jak si koupit pití

Hlavní hrdinkou krátkého videa natočeného v japonském Tohoku Safari Parku je malá opice zvaná malpa kapucínská. Do tlapek dostává drobné mince, se kterými ihned skáče k nápojovému automatu. S naprostou samozřejmostí je pak vloží do zásobníku a čeká na svůj „drink.“ Chvíli ale nemůže trefit tu správnou objednávku a tak nervózně bouchá tlapkou do ovládání. Nakonec se ale zadaří a malpa úspěšně vybírá z automatu hroznový džus.

Inteligence a učenlivost opic není žádnou novinkou, proto není divu, že i malá opička v plenkách zvládne obsluhu automatu na nápoje. Tento druh opice ve volné přírodě například v době sucha vykopává potravu ze země plochými kameny, které cíleně vyhledává. V USA jsou malpy někdy cvičeny jako pomocníci pro ochrnuté a imobilní osoby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků