Hlavní obsah
 

Živý mrtvý Skot byl zatčen ve Spojených státech

Do vězení se mu nechtělo natolik, že místo toho raději umřel - tedy alespoň na papíře. Ve skutečnosti se 55letý Skot Kim Vincent Avis ukrýval před spravedlností ve Spojených státech, kde byl minulý týden zatčen.

 
Živý mrtvý Skot byl zatčen ve Spojených státech

Ve své rodné zemi má na kontě 24 obvinění ze znásilnění, kvůli kterým měl být zatčen a putovat za mříže. Avis však místo za katr odcestoval se svým 17letým synem do Los Angeles.

Z kalifornského města se dvojice dostala až k pláži přezdívané „Mortuary Beach” (pohřební pláž), která je nechvalně proslulá vysokým počtem úmrtí. Tam se také 25. února letošního roku měl při nočním koupání Avis ztratit v moři. Tak alespoň situaci popsal policistům mužův syn.

Po několikadenním pátrání, kdy byli do akce nasazeni policejní potápěči či drony, však tělo nebylo k nalezení. Vzhledem k nejasnostem ve výpovědi mladíka vyšla najevo Avisova minulost a smrt se stala krajně podezřelou. Neexistovali svědci, kteří by viděli muže do moře jít, a syn nebyl schopný vysvětlit ani cestu z Los Angeles k pláži. Ačkoliv byl mladík propuštěn bez obvinění zpět do Skotska, pátrání po podezřelém muži stále pokračovalo.

Pět měsíců pátrání

A policisté byli po zhruba pěti měsících skutečně úspěšní. Hledaného muže objevili ve městě Colorado Springs ve státě Colorado, tedy zhruba dva tisíce kilometrů od Los Angeles. Obě země nyní jednají o jeho vydání zpět do Skotska. V hledáčku policie by se také mohl objevit Avisův syn kvůli křivé výpovědi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků