Hlavní obsah

Vědci poprvé v historii natočili delfíny v jedinečném okamžiku

Expertům z australské univerzity Southern Cross se podařilo zachytit unikátní okamžik. Natočili specifický druh delfínů, kteří se někdy schválně nechávají unést na souš a loví tam potravu. Právě v tomto momentu je vědci zachytili úplně poprvé v historii, napsal server Business Insider Australia.

Vědci poprvé v historii natočili delfíny v jedinečném okamžiku

Neobvyklé chování lovu na bahnitém břehu zdokumentovali odborníci u skupiny jedinců druhu Sousa Sahulensis v ústí řeky Fitzroy v Queenslandu. „Brzy jsme zjistili, že jsme se stali svědky neuvěřitelné události,“ popsal vědec Daniele Cagnazzi.

Podle něj se delfíni v některých případech vrhli na břeh celým tělem, v jiných jen půlkou. Bahno jim pak umožnilo bez problémů vklouznout zpět do vody.

Stejný způsob lovu pozorovali vědci u delfínů v Austrálii už v roce 2007 u mysu Cape Van Diemen. Až nyní se jim ale povedlo tyto mořské živočichy u při této činnosti vyfotit a natočit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků