Hlavní obsah
Foto: Ludmila Oravcová

V Malajsii zavedou veselé veřejné záchody

V Malajsii plánují instalaci veřejných záchodků, které budou zkrášleny, bude v nich znít hudba a uživatelé zde budou mít možnost přečíst si denní tisk. Lidé si tak prý budou moci pobyt na toaletě pořádně užít.

Foto: Ludmila Oravcová
V Malajsii zavedou veselé veřejné záchody

"Veselé a zdravé toalety" - to je plán, který by se měl v Malajsii uskutečnit již za tři měsíce, uvedly oficiální zdroje. Nejprve je budou moci na veřejných místech využít obyvatelé severovýchodního státu Kelantan, napsal ve středu deník Star.

Podle administrativního pracovníka Takiyuddina Hassana by pobyt na toaletě měl být příjemnější, proto také bude v kabinkách znít uklidňující hudba. Na dveřích zase budou připevněny noviny, které si každý zájemce bude moci podle vůle pročíst.

Podle Hassana tak bude pro obyvatele čas strávený na záchod mnohem zajímavější než doposud. Domnívá se, že lidé v kabinkách stráví i více času, když si v nich budou moci třeba něco počíst.

Toalety bude město udržovat v čistotě, aby vyhovovaly požadavkům hygieny. Jedině tak se obyvatelé na místo s chutí vrátí. Hassan zároveň vyzval veřejnost k dodržování pořádku. V opačném případě se veřejné záchody opět promění ve "špinavá a nechutná" místa.

Hlasujte v anketě pod článkem:
Domníváte se, že by se mělo vylepšit prostředí veřejných toalet také v ČR?
Anketa
Domníváte se, že by se mělo vylepšit prostředí veřejných toalet také v ČR?
Ano
96.5 %
Ne
3.5 %
Celkem hlasovalo 170 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků