Hlavní obsah
Drama nakonec mělo šťastný konec i díky malému jorkšírovi. Foto: Missouri State Highway Patrol

Tříletou holčičku ztracenou na poli hlídal celou noc věrný jorkšír

Rodina z amerického státu Missouri si ze čtvrtka na pátek prožila děsivou noc. Jejich tříletá dcera, Remy Elliottová, se ztratila. Dívku nalezli pátrači až v pátek ráno díky jorkšírovi, který byl s holčičkou celou noc a záchranáře na přesné místo upozornil štěkáním.

Drama nakonec mělo šťastný konec i díky malému jorkšírovi. Foto: Missouri State Highway Patrol
Tříletou holčičku ztracenou na poli hlídal celou noc věrný jorkšír

Minulý čtvrtek kolem půl deváté večer zavolala na linku tísňového volání vyděšená Timber Merrittová z města Qulin nacházejícího se zhruba 280 kilometrů jižně od Saint Louis. Její dcera Remy zmizela z dvorku rodinného domu i s jorkšírem jménem Fat Heath.

Policisté okamžitě vyhlásili pátrání, do vzduchu vzlétlo i letadlo, dívku se však nalézt nepodařilo. Druhý den ráno se k policistům připojily desítky dobrovolníků a společně pročesávali okolí, zejména rozlehlá kukuřičná pole za domem.

Hledání ve vzrostlém kukuřičném poli nebylo nic snadného. V osm ráno hluboko uprostřed polí však začali pátrací psi štěkat. V odpověď jim zaznívalo ňafání jorkšíra, který se od malé holčičky za celou noc nehnul ani na krok. Najít malou Remy pak už bylo jen otázkou několika chvil.

Kromě kousanců od komárů je dítě v pořádku

Holčičku nalezl její strýc Quinlin, který přijel hledat svou neteř z Kentucky. Remy spala schoulená do klubíčka a Fat Heath ji hlídal. Kromě vyčerpání, lehké dehydratace a několika komářích kousanců bylo dítě v pořádku.

Malý statečný jorkšír je teď oslavován jako hrdina. Podobný případ se odehrál letos v dubnu v Austrálii, kdy se rovněž tříletá holčička ztratila v buši. U ní hlídal sedmnáctiletý hluchý a napůl slepý pes. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků