Hlavní obsah

Tornádo mu zlámalo tlapky, přesto se oddaný pes doplazil domů

Pes jménem Mason nemusel sice ujít stovky kilometrů jako hlavní hrdina filmu Neuvěřitelná cesta, přesto také podnikl fascinující výpravu domů. I když ho tornádo v Alabamě odneslo pryč a zlámalo mu přední tlapky, vydal se hledat svou rodinu. Trvalo mu to dlouhé dva týdny, ale uspěl.

Tornádo mu zlámalo tlapky, přesto se oddaný pes doplazil domů

Roztomilý voříšek Mason se 27. dubna schovával v garáži ve čtvrti Smithfield v americkém Birminghamu, když se kolem prohnalo děsivé tornádo. Mason zmizel a zdálo se, že nenávratně. Majitelé ztratili veškeré naděje, vtom se ale po dvou týdnech objevil na prahu jejich zničeného domu. Byl ve velmi špatném stavu a měl zpřerážené obě přední tlapky. Rodina ho okamžitě převezla do zdejšího útulku, aby ho dali veterináři dohromady.

"Utrpěl vážné zlomeniny u obou předních končetin. Tím, že neměl tlapky fixované, ani jedna se nemohla zahojit. Musel se tedy plazit, aby se dostal domů," řekla televizi Fox veterinářka z útulku Barbara Benhartová.

Mason se ovšem stal slavným hrdinou. Díky peněžitým darům a velkorysosti nedaleké veterinární kliniky mohl podstoupit nákladnou operaci, při níž mu kosti v končetinách spojili kovovými destičkami. V současné době se mu daří dobře a do šesti týdnů by se podle mluvčího útulku mohl vrátit zpátky ke své rodině.

„Kvůli tornádu se do útulku dostalo mnoho zvířat. Masonova zranění byla ovšem nejvážnější, které jsme u zvířete tak dlouho odkázaného na sebe sama viděli,“ řekl pro televizi Wavy pracovník útulku Phil Doster.

„Je neuvěřitelné, když se z takto poznamenaného zvířete nestane plachý jedinec, ale veselý přítel vděčný za každou společnost,“ dodal Doster.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků