Hlavní obsah
 

Srdce určené k transplantaci zachránili z havarovaného vrtulníku, lékař s ním pak upadl

Pacienti čekající na náhradní srdce potřebují i notnou dávku štěstí, aby se k nim náhradní orgán dostal. Ovšem při pacientovi v nemocnici v Los Angeles museli stát snad všichni svatí. Helikoptéra, která měla na palubě srdce určené k transplantaci, totiž havarovala. Hasičům se podařilo srdce vyprostit a předat lékařům. Doktor, který ho nesl, však zakopl a upadl. Srdce naštěstí zůstalo v pořádku a bylo voperováno pacientovi.

 
Srdce určené k transplantaci zachránili z havarovaného vrtulníku, lékař s ním pak upadl

Nehoda vrtulníku soukromé lékařské společnosti se odehrála krátce po třetí hodině odpolední v pátek ve východním Los Angeles. Pilot nad osmimístným strojem AgustaWestland AW109 ztratil kontrolu jen několik okamžiků předtím, než dosedl na střechu nemocnice.

Trosky havarovaného stroje se rozlétly po okolí, nikoho však nezranily. Ve vrtulníku se nacházeli tři lidé. Pilot vyvázl s lehčími zraněními, dalším dvěma lidem se nic nestalo. Záchranáři následně srdce dostali z vrtulníku pomocí hydraulických nůžek, kterým se v angličtině přezdívá poeticky a příznačně „jaws of life“ (čelisti života).

Tím však trable neskončily. Lékař, který srdce od hasičů dostal, po pár krocích zakopl o jeden z úlomků po nehodě a i s drahocenným orgánem upadl na zem. Srdce naštěstí opět přežilo bez úhony a o několik desítek minut později už ho lékaři úspěšně voperovali do těla pacienta.

Dle vyjádření nemocnice vyvázl bez zranění jak personál, tak kolemjdoucí, na něž po nehodě ze střechy padaly části vrtulníku. Během nehody naštěstí nedošlo k úniku paliva a samotný náraz nijak nepoškodil statiku budovy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků