Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Šílený dentista trhal zuby na kolonožce, na dlouho dotrhal

Dvanáct let odnětí svobody. Takový verdikt si v pondělí vyslechl dentista Seth Lockhart u soudu ve městě Anchorage na Aljašce. Na internetu se v minulosti objevilo video, kdy pacientce v narkóze vytrhl zub, aniž by k tomu měl patřičné školení a povolení. U operace navíc stál na hoverboardu neboli kolonožce. Obviněn byl rovněž z finančních podvodů.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Šílený dentista trhal zuby na kolonožce, na dlouho dotrhal

Lockhart byl v lednu obviněn kromě jiného z podvodů, kdy pacientům prováděl zákroky, které nebyly potřeba. Za ně si poté účtoval peníze. Jeho praktiky odhalila bývalá spolupracovnice v roce 2017. Zákroky rovněž nechal vykonávat svoji asistentku Shaunu Cranfordovou, která neměla patřičný trénink a vzdělání.

U soudu čelil dále obvinění ze 46 podvodů, kdy si účtoval peníze za zákroky, které neprovedl. Na internetu se navíc objevilo video, kdy u extrakce zubu stál na hoverboardu, tedy pojízdném prkně či kolonožce.

„Neměla jsem o tom ponětí, kdybych to věděla, rozhodně bych s tím nesouhlasila,” uvedla u soudu Veronica Wilhelmová, která je na videu v roli pacientky. Další pacient si stěžoval, že mu zubař vytrhl čtyři zuby bez jeho souhlasu, uvedl server Metro News.

Podle soudu dvojice fakturovala náklady za neoprávněné anestezie ve výši dvou milionů dolarů (45 milionů korun). V narkóze navíc drželi pacienty déle, než bylo potřeba.

„Málem zabil mnoho pacientů, které bez souhlasu uspával, aniž by k tomu měl patřičný trénink a povolení. Následně se dopouštěl finančních podvodů,” zaznělo u soudu.

Lockhart začal pracovat v soukromé zubařské ordinaci v roce 2015. O rok později ordinaci koupil a přejmenoval. Nyní stráví 12 let za mřížemi. O trestu pro jeho asistentku teprve bude rozhodnuto.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků