Hlavní obsah

Série snímků zachytila nemilosrdný nástup písečné smršti

Písečné bouře nejsou něčím, co byste mohli na vlastní oči spatřit v České republice. Pokud však aspoň příležitostně cestujete po světě, jistě pro vás bude zajímavé časosběrné video ze snímků, které pořídil teprve 16letý fotograf Brock Whittaker.

Série snímků zachytila nemilosrdný nástup písečné smršti

V krátkém videu zachytil Whittaker příchod masivní zdi písku a prachu, který se přehnal přes arizonský Phoenix tuto sobotu. Písečnou bouři přitom vyvolal vítr o rychlosti 65 km/h, což není žádný extrém. V oblasti byla během bouře viditelnost snížena na minimum, což způsobilo sérii několika dopravních nehod, kvůli kterým musela být uzavřena jedna z dálnic v oblasti.

Meteorologové informovali o tom, že během bouře byla na mnoha místech viditelnost menší, než na 200 metrů. Tento jev je v Arizoně známý jako haboob. Arabské slovo habúb označuje intenzivní písečnou bouři, která je k vidění většinou na Sahaře či Arabském poloostrově.

Písečná bouře může způsobit značné potíže alergikům a astmatikům, proto se doporučuje v případě jejího příchodu urychleně vyhledat uzavřený prostor, kde bude moci člověk nepříjemné chvilky přestát.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků