Hlavní obsah
Krajta kobercová (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Rozvášnění škrtiči soupeřili o samičku a propadli se střechou

Velký šok zažil po návratu domů muž v australském Queenslandu. Dva vypasení hadi, kteří patrně soupeřili o samičku, mu totiž prolomili strop. Jednoho hada našel majitel domu David Tait v ložnici, druhý se mu plazil v obýváku. Společně samečci vážili úctyhodných 22 kilogramů. Informoval o tom ve středu zpravodajský BBC.

Krajta kobercová (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Rozvášnění škrtiči soupeřili o samičku a propadli se střechou

Chytač hadů Steven Brown obě krajty kobercové označil za mimořádně velké. Odhadl, že škrtiči soupeřili o samičku. Ta se však zatím nenašla. Jeden ze samečků byl dlouhý 2,8 metru, druhý měřil 2,5 metru.

Tait uvedl, že předtím viděl, jak se hadi vystavují slunci na jeho střeše. „Když jsem se vrátil (...) byl na kuchyňském stole velký kus stropu,“ řekl místnímu deníku The Courier-Mail. Když viděl stav stropu, začal hledat hady. Nakonec je našel a zavolal experta na odchyt. „Rozhodně jsem na ně nechtěl sahat,“ prohlásil a doplnil, že nepříjemná situace se vyřešila "docela rychle".

„Tato dvojice byla výjimečně velká,“ prohlásil Brown ze společnosti specializující na odchyt a přemisťování hadů v Brisbane.

„Nastává začátek hadí sezóny, dnes začíná období paření a hadi budou aktivnější s nárůstem teplot v přicházejícím létě,“ řekl BBC.

Pokud lidé na hada narazí, měli by podle Browna klidně stát a umožnit mu se odplazit, jelikož by člověka nevnímal jako hrozbu. „Všichni hadi chtějí uniknout jakékoliv hrozbě nebo nebezpečí,“ vysvětlil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků