Hlavní obsah

Řidička autobusu v USA chytila studenta za mikinu, nejspíš mu tak zachránila život

Ze školního autobusu přímo pod kola rychle jedoucího automobilu už už vystupoval 13letý student v americkém Norwichi ve státě New York. Pohotovým chmatem ho naštěstí zastavila řidička, uvádí server televizní stanice 12News WBNG.

Řidička autobusu v USA chytila studenta za mikinu, nejspíš mu tak zachránila život

Řidička Samantha Callová zastavila s autobusem a otevřela dveře. Na to ovšem nedbal řidič osobního auta, který se v té samé chvíli rozhodl předjet autobus zprava.

Callová naštěstí byla pozorná a 13letého Matthewa Squirese, který už stál na schůdkách a chystal se vystupovat, včas zastavila, když ho chytila za mikinu.

„Podívala jsem se do bočního zrcátka, které kontroluji pokaždé, když vystupuje jakékoliv dítě. Poté, co jsem viděla videozáznam, jsem si pomyslela, co by se stalo, kdybych to neudělala... Už nikdy bych ho nedovezla domů k jeho mámě,“ sdělila 27letá řidička oslavovaná jako hrdinka.

Úředníci příslušného okresu Chenango nyní video natočené palubní kamerou v autobuse sdílejí jako propagaci bezpečnosti na silnicích. Případem se také zabývá úřad šerifa, řidič osobního auta však zatím nebyl odhalen.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků