Hlavní obsah
Mercedes na schodech do metra Foto: Facebook Feuerwehr München

Řidič si spletl podzemní garáž s vchodem do metra, jeho mercedes zůstal na schodech

Velice neobvyklé parkovací místo si v neděli dopoledne vybral starší francouzský pár na výletě v Mnichově. V domnění, že zajíždí do podzemních garáží, uvízl v mercedesu na schodech vedoucích do stanice metra. Informoval o tom německý deník Münchner Merkur.

Mercedes na schodech do metra Foto: Facebook Feuerwehr München
Řidič si spletl podzemní garáž s vchodem do metra, jeho mercedes zůstal na schodech

Pár si chtěl prohlédnout známou radniční zvonkohru na náměstí Marienplatz, hledal proto místo k parkování. Kvůli momentálně probíhající rekonstrukci není vchod do metra značený, navíc je v oněch místech snížený obrubník. Řidič tedy neomylně zamířil k tomu, o čem si myslel, že je vjezd do garáže.

Že je to vchod do metra zjistili manželé až příliš pozdě. Muž nestihl zabrzdit a s autem tak sklouzl na schodiště vedoucí k lince S na ulici Dienerstraße.

Hasiči vytahují mercedes, se kterým ořidič omylem vjel do stanice metra.

Foto: Facebook Feuerwehr München

Pár se musel spolehnout na pomoc těžké techniky, která vozidlo vyprostila. Na pomoc přispěchaly také desítky hasičů a policistů. Nikdo nebyl při incidentu zraněn.

„Žena nám nechtěla poskytnout interview, páru bylo kvůli celé situaci trapně. Muž řekl, že ho při odbočování oslnilo slunce a nestihl proto zareagovat včas,“ napsalo na svůj twitterový účet německé veřejnoprávní médium Bayerischer Rundfunk.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků