Hlavní obsah
Rakouská korona známka je plná symboliky. Foto: Leonhard Foeger, Reuters

Rakouská pošta vydá koronavirovou známku na toaletním papíře

Rakouská pošta chce jít s dobou, a rozhodla se proto vydat známku s motivem koronaviru. Vytištěná bude na toaletním papíře, jednom z druhů zboží, které lidé během pandemie nakupují do zásoby, informovala agentura APA. Aršík se samolepicí známkou bude mít formu a velikost jednoho útržku běžného třívrstvého toaletního papíru.

Rakouská korona známka je plná symboliky. Foto: Leonhard Foeger, Reuters
Rakouská pošta vydá koronavirovou známku na toaletním papíře

Měřit bude na délku deset centimetrů. Pokud se tak vedle sebe naskládá deset aršíků, vznikne toaletní papír o délce jednoho metru, tedy zhruba o délce sloního mláděte.

Právě slůně se stalo v Rakousku jedním ze symbolů opatření v boji proti šíření koronaviru. Jeden metr, který zhruba mládě chobotnatce na délku měří, je totiž vyžadován jako minimální vzdálenost mezi dvěma lidmi.

Slůně se dostalo i přímo na známku. Kromě něj jsou na ní například obrázky zvětšeného koronaviru či heslo: "Jeden metr. Vzdálenost, která nás spojuje."

"Koronavirová známka nemá být jen originální připomínkou letošního roku, ale má i podpořit ty, které tato krize obzvlášť silně zasáhla," uvedl generální ředitel Rakouské pošty Georg Pölzl.

K ceně běžné známky zaplatí zájemci o koronavirový aršík dalších 2,75 eur, které pak dostane nadace veřejnoprávní stanice ORF Licht ins Dunkel (Světlo do temnoty). Nadace peníze rozdělí mezi charitativní organizace, část má dostat například rakouská pobočka Dětského fondu UNICEF.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků