Hlavní obsah
Vizualizace umělecké kostky, která bude zdobit Milton na Floridě. Foto: City of Milton

Radní amerického městečka rozdělilo slovo „spojené“

To jsou paradoxy, chtělo by se zvolat společně s klasikem. Radnici amerického Miltonu rozdělilo slovo, od kterého bychom to čekali nejméně. Slovíčkem „united“ (spojené), které mělo město použít pro svou charakteristiku, se totiž někteří lidé a zastupitelé cítili uraženi a znepokojovalo je.

Vizualizace umělecké kostky, která bude zdobit Milton na Floridě. Foto: City of Milton
Radní amerického městečka rozdělilo slovo „spojené“

Městečko Milton na Floridě má kolem deseti tisíc obyvatel. Od června zde členové hnutí Black Lives Matter žádali o povolení o vytvoření fresky na jedné ze zdí, která by připomínala události letošního roku.

Tato žádost byla nakonec radnicí zamítnuta. Ovšem radní přišli s kompromisem, totiž vytvořením velké kostky, která by byla pomalována místo zdi a byl na ní nápis „Welcome to Milton, a united community“ (Vítejte v Miltonu, spojené komunitě).

Podoba kostky byla schválena po dlouhých týdnech, avšak v minulých dnech polovina radních vyjádřila svůj nesouhlas se slovem „united“ a požadovala, aby bylo z nápisu vyškrtnuto.

V čele odporu stála republikánka Shannon Riceová, která uvedla, že nazývat Milton spojeným městem je urážlivé. „Požádala jsem veřejnost o komentář na sociálních sítích a spoustu lidí to slovo znepokojilo,“ uvedla Riceová s tím, že je lepší neříkat nic než někoho urážet.

Její slova přišel podpořit jeden z obyvatelů města Howard Steele podle kterého slovo „united“ nevystihuje diverzifikovanou politiku.

Hlasování skončilo nerozhodně, nakonec tedy musela rozhodnout starostka Heather Lindsayová. „Náš slogan je Milton, místo, kde se dobře žije. A dobře se žije tam, kde jsme jako lidé spojeni základními hodnotami, které vyzdvihují respekt, spravedlnost a mír,“ uvedla Lindsayová.

Slovo „spojené” tak na masivní kamenné kostce, která bude vítat lidi v Miltonu od příštího roku, zůstane. Kritici však uštěpačně poznamenávají, že jde o dost klamavou reklamu. Jde o další z příkladů toho, jak jsou Spojené státy cokoliv, jen ne spojené.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků