Hlavní obsah
Bill a Andrea Gronerovi Foto: Western Canada Lottery Corporation

Půl roku měli na dosah stamilióny, bohatství ale ignorovali

Posledních zhruba sedm měsíců bylo pro manžele Andreu a Billa Gronerovy z kanadského Edmontonu hodně zvláštních. Už od konce prosince věděli, že vyhráli v loterii obří jackpot, peníze si ale nárokovali až tento týden. Chtěli si totiž vše srovnat v hlavě a ujistit se, že příval miliónů zvládnou, uvedl kanadský server CTV News.

Bill a Andrea Gronerovi Foto: Western Canada Lottery Corporation
Půl roku měli na dosah stamilióny, bohatství ale ignorovali

Losování, které manželům vyneslo 50 miliónů kanadských dolarů (zhruba 950 miliónů korun), proběhlo 20. prosince loňského roku. Sedmačtyřicetiletá Andrea Gronerová na výhru přišla o dva dny později, když tiket kontrolovala v samoobslužném skeneru v jednom obchodním centru.

Neměla u sebe zrovna své brýle, na displeji tak viděla jen hodně čísel a musela požádat prodavačku, aby jí je přečetla. Jakmile si uvědomila, k čemu právě došlo, zrušila všechny plány a jela rovnou domů, aby vše oznámila svému manželovi.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Musel jsem ta čísla dvakrát zkontrolovat, abych se ujistil. Bylo těžké tomu uvěřit,“ řekl 54letý Bill Groner.

Nechtěli přijít o přátelství

Místo výpovědi v zaměstnání nebo vymýšlení, za co peníze utratí, se manželé rozhodli, že si velkou novinu nechají pro sebe. Chodili dál do práce a žili přesně tak, jak předtím, jen začali přemýšlet nad tím, jak by mohla výhra ovlivnit jejich životy.

„Hodně lidí si myslí, že by hned skončili v práci. Ale máte přátelství a vztahy s lidmi, se kterými pracujete, a je těžké je přerušit,“ řekla Andrea Gronerová.

K jackpotu a s tím spojenému zveřejnění své totožnosti se přihlásili až toto úterý. O tom, jak naloží s penězi, se moc nebavili. Jen řekli, že chtějí pomoct rodině, přátelům a něco dát i na charitu.

A nakonec došlo i na tu práci. Bill už ve svém zaměstnání operátora těžké techniky nedávno skončil, Andrea, která pracuje v energetické společnosti, se chystá odejít letos v prosinci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků