Hlavní obsah
 

První nesmělé skoky malého klokana už dojaly 25 miliónů diváků

Manželé Barnsovi z australského Alice Springs zachránili před šesti týdny mládě klokana, jehož matku přejelo auto. Osiřelé půlroční mládě se nyní pomalu začíná učit skákat. Jeho první nejisté pokusy o to, jak se postavit na vlastní nohy, dojaly už přes 25 miliónů diváků na celém světě. Videozáznam zveřejnila agentura AP.

 
První nesmělé skoky malého klokana už dojaly 25 miliónů diváků

Čtyřiačtyřicetiletý Chris „Brolga“ Barns, který vede klokaní útulek, zatím nosil malého Bradleyho v látkovém vaku. Teď však přišel čas na první skoky.

„V jeho věku žijí mláďata převážně v matčině kapse a vylézají ven jen na pár minut denně. My mu také umožňujeme skákat po domě i venku, aby zesílil, ale pak se zase vrací do pytle,“ popsala Tahnee Passmore-Barnsová.

Malý Bradley vypadá na záběrech plaše, to je však jen dojem. Jeho ošetřovatelka tvrdí, že je velká osobnost. Od prvních chvil byl velmi zvědavý, vřelý a přátelský.

Barnsovi založili útulek v roce 2010 a v současnosti se starají o padesátku klokanů. Přesto, že už oba manželé viděli stovky mláďat, jak se učí skákat, pokaždé je to podle Barnsové velmi emotivní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků