Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Provoz pařížské linky metra přerušila liška na kolejích

V pátek ráno kolem tři čtvrtě na devět byl zastaven provoz rušné linky pařížského metra číslo osm. Na tom by nebylo nic příliš neobvyklého, kdyby původcem problémů nebyla liška. I přes snahy pracovníků metra nebyl nezvaný host na kolejích dopaden a po dvou hodinách byl provoz postupně obnoven.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Provoz pařížské linky metra přerušila liška na kolejích

O neobvyklém nezvaném návštěvníkovi informovali správci linky na svém twitterovém účtu. „Dvě hodiny jsme se snažili najít specializovanou službu, která by byla schopná lišku odchytit,“ uvedl dopravní podnik RATP (Régie autonome des transports parisiens).

Kolem 10:20 hodin byl provoz v omezeném režimu obnoven. Vlaky však jezdily pomalu a strojvedoucí byli varováni, aby si na lišku dali pozor. Kolem poledne pak zaměstnanci podniku dospěli k názoru, že liška zmizela a provoz byl znovu obnoven.

Linka 8 je druhou nejdelší linkou pařížského metra vedoucí z jihozápadního okraje Paříže na jihovýchodní předměstí. Měří 22 kilometrů, z toho 2,8 kilometru tratě je vedeno po povrchu. Právě do tohoto úseku zavítal nezvaný čtyřnohý host.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků