Hlavní obsah
Princ Andrew Foto: Profimedia.cz

Prince Andrewa nepozvou na oslavy 100. narozenin jeho otce

Přípravy na velkolepé oslavy stých narozenin manžela britské královny prince Phillipa probíhají už nyní, včetně delikátních starostí, jak nezpůsobit co největší rozruch a případný skandál. Tím největším je možná přítomnost prince Andrewa úzce spojeného se sexuální aférou Jeffreyho Epsteina.

Princ Andrew Foto: Profimedia.cz
Prince Andrewa nepozvou na oslavy 100. narozenin jeho otce

Zapomeňte na Harryho a Meghan, největší starostí úředníků královského paláce je momentálně to, jak to v tichosti udělat, aby byl princ Andrew vidět na velkolepých oslavách svého otce co nejméně.

„Je tu varování z nejvyšších míst, aby se princ Andrew co nejvíce upozadil. Bude zapojen jen tak málo, jak jen to bude možné,“ uvedl zdroj z paláce pro britský deník The Sun.

Palác přitom stojí před problémem, které akce se budou moci bez Andrewa obejít, protože úplně se ho stranit rovněž nelze. Podle zdroje z paláce proto nebude pozván na žádnou z větších veřejných oslav, které jsou plánovány.

Organizátoři výstavy portrétů královské rodiny v průběhu let z organizace Royal Collection Trust byli rovněž vyzváni, aby nepořizovali s princem Andrewem na akci žádné fotografie.

Epsteinův blízký přítel

Princ Andrew byl jedním z nejbližších přátel miliardáře Jeffreyho Epsteina, který od roku 2005 čelil obviněním ze sexuálního zneužívání desítek mladých a mnohdy nezletilých dívek. Tyto dívky pak měly být k dispozici i jeho přátelům, včetně prince Andrewa.

Epstein v loňském roce spáchal ve své cele sebevraždu, FBI se však letos podařilo zadržet jeho přítelkyni Ghislaine Maxwellevou, která měla být jeho pravou rukou a dokonce mu některé dívky dohazovat.

Právě její výpověď by mohla být klíčovou ve spojitosti s princem Andrewem a dalšími vlivnými Epsteinovými přáteli.

O Andrewovu výpoveď usiluje již nějakou dobu FBI, jedna z Epsteinových obětí Virginia Giuffreová vypověděla, že jako nezletilá měla sex i s princem. On sám vinu popírá.

Rok jubileí zřejmě bez Andrewa

Loni v listopadu se však stáhl do ústraní a zřekl se královských povinností. V reakci na PR katastrofu v podobě jeho interview zrušil královský palác oficiální oslavu jeho 60. narozenin, Andrew se rovněž neúčastnil svatby své dcery princezny Beatrice. Příští rok čeká královský palác řada významných jubileí.

Kromě stých narozenin prince Phillipa proběhnou rovněž oslavy 95. narozenin královny Alžběty a rovněž oslava 70 let jejího panování. Princ Andrew, zdá se, nebude přítomen ani na jedné z těchto oslav.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků