Hlavní obsah

Princ Harry natočil video s královnou Alžbětou II. a Obamovými

Americký prezident Barack Obama si s manželkou Michelle zažertoval prostřednictvím internetové sociální sítě s britským princem Harrym a nečekaně i s královnou Alžbětou II. Ve videonahrávce zveřejněné na twitteru poslali bojovnou výzvu Harrymu u příležitosti charitativní sportovní soutěže Invictus Games, které se účastní bývalí vojáci, kteří jsou po bojových zraněních invalidní.

Princ Harry natočil video s královnou Alžbětou II. a Obamovými

„Ahoj, princi Harry. Vzpomínáš si, jak jsi řekl, ať se na Invictus Games předvedeme?" ptá se americká první dáma, a Obama, který stojí po jím boku k tomu dodává s falešnou výhrůžkou: „Buď opatrný s tím, co si přeješ.”

Harry, pátý v linii nástupnictví na britský trůn, zvolil stejnou metodu komunikace: „Bohužel pro vás, FLOTUS a POTUS (akronymy označující první dámu a prezidenta USA), nebyl jsem sám, když jste mi poslali toto video.”

Na záběru se pak objevuje se svou babičkou, královnou Alžbětou II., které vypráví o úspěších dosažených během soutěže, když do toho dostává zprávu od Michelle Obamové. „To jako vážně? Prosím tě!” reaguje pobaveně královna.

První soutěž Invictus Games se konala v Londýně v září 2014 a letos se uskuteční v Orlandu na Floridě, a to od 8. do 12. května. Během návštěvy prince Harryho v Bílém domě loni v říjnu Obama pochválil tuto iniciativu, která podle něj vyzdvihuje vojáky nejen pro jejich oběti, ale také pro jejich odvahu a sílu, kterou dále projevují.

Více informací o Invictus Games naleznete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků