Hlavní obsah

Potápěči natočili v kalifornských vodách gigantické hejno rejnoků

Takový pohled se člověku nenaskytne každý den. Minulý týden natočil ochranář a potápěčský instruktor Jay Clue se svou skupinou obrovskou skupinu migrujících rejnoků rodu mobula čítající tisíce jedinců.

Potápěči natočili v kalifornských vodách gigantické hejno rejnoků

Unikátní video dokumentující důstojnou krásu těchto vodních stvoření natočil Jay Clue asi dvě stě kilometrů severně od jižního cípu Kalifornského poloostrova. Video bylo pořízeno na konci dubna, světové agentury ho ale zveřejnily až nyní.

„Byli jsme na cestě zpět do přístavu, když jsme spatřili několik rejnoků vyskakujících z vody,“ uvedl Clue. Několik potápěčů se potopilo pod hladinu a naskytl se jim úchvatný pohled na jedno z největších hejn rejnoků.

„Byly jich tisíce. Hejno začínalo jen pár metrů pod hladinou a končilo nejméně v patnácti metrech,“ popsal Clue. Dodala, že rejnoci plavali v pomalých kruzích, řada z nich se pohybovala ve fascinujícím souladu. Potápěčů se rejnoci vůbec nebáli, podle jedné z potápěček to vypadalo, jako by je dokonce vítali.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků