Hlavní obsah

Strážníci zachránili dusící se batole

Ve správný čas a na správném místě byli minulou sobotu strážníci z floridského města Kissimmee. Společnými silami zachránili rok a půl starého chlapce, kterému zaskočil kus sušenky.

Strážníci zachránili dusící se batole

Když strážníci projížděli ulicemi Kissimmee v rámci rutinní hlídky, vyběhla z jednoho z domů vyděšená křičící žena. V rukách svírala bezvládné tělo malého chlapečka.

„Vyběhla jsem doprostřed ulice a mávala na ně,“ popsala chvíle hrůzy nyní už klidná Amanda Zimmermanová pro regionální televizi FOX35. Matka v panice vysvětlila strážníkům, že její malému chlapci jménem MJ zaskočil kus sušenky.

Záznam z kamery na těle jednoho ze strážníků ukazuje horečnatou snahu chlapce zachránit. „Nereaguje,“ hlásí jeden ze strážníků, který se snaží poklepáváním na záda překážku v dýchání odstranit. V tu chvíli přijela další hlídka, která se nacházela poblíž, a na záchraně se tak podílelo už pět strážníků.

„Začíná fialovět,“ hlásí stísněným hlasem jeden z nich. Strážníci se ale nevzdali, nasadili chlapci masku a začali ho resuscitovat. Dříve než přijela záchranka, chlapec se opět probral. Po dni stráveném na pozorování si ho rodiče v pořádku odvezli z nemocnice domů.

„Není lepší pocit zachránit něčí život, a právě to strážníci udělali,“ prohlásila hrdě zástupkyně místního velitele Betty Hollandová. Vděčná matka se už setkala se strážníkem, aby mu poděkovala za záchranu syna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků