Hlavní obsah
 

Policejní potápěči našli v převráceném člunu živého kuchaře

Tragédie, která se odehrála v sobotu 10. října ve vodách Středozemního moře u Istanbulu, měla i šťastnou dohru. Během nehody, kdy se převrátila loď se třinácti členy na palubě, dva lidé zahynuli. Potápěčům se však podařilo objevit kuchaře, který v době nehody spal uvnitř člunu.

 
Policejní potápěči našli v převráceném člunu živého kuchaře

Loď se podle informací turecké policie převrátila časně nad ránem. Podle jednoho z přeživších Abdullaha Çelika se loď převrátila, když se posádka pokoušela vytáhnout velmi obtěžkanou rybářskou síť.

Než stihla dorazit záchrana, dva muži z posádky bohužel utonuli. Dalších deset se podařilo zachránit, ovšem jeden byl stále pohřešován.

„Na člunu pracuju jako kuchař. Když se loď převrátila, všichni pracovali na palubě a já jsem spal dole,“ uvedl muž, kterého policie představila pouze pod jménem Kamal. „Povedlo se mi dostat k motoru, kam se už nedostala voda,“ řekl Kamal. V malé vzduchové bublině čekal vyděšený čtyři hodiny na záchranu.

Ta přišla v podobě policejních potápěčů. „Myslel jsem si, že tam umřu,“ dodal Kamal. „Díkybohu mě pobřežní hlídka našla a zachránila. Ovšem, když jsem se dozvěděl, že dva z mých přátel zahynuli, byl jsem velmi zarmoucen,“ popsal Kamal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků